Červenec 2008

Nirvana videa

31. července 2008 v 22:31
nirvana - smells like teen spirit

Nirvana- LithiumNirvana - Rape Me live


Nirvana- Where Did You Sleep Last Night


Nirvana - Drain You

Nirvana - Come As You Are

Nirvana Lake of Fire


Nirvana - Heart-Shaped Box


Ron a Hermiona

31. července 2008 v 21:10


SOUNDTRACK THE LORD OF THE RINGS (VIDEO)

31. července 2008 v 18:42 | Galadriel |  Pán prstenů - Hudba

Soundtrack - Lord Rings - May It Be, Enya (with lyric)
Soundtrack - Lord Rings - Gollum's Song (with lyric)

Soundtrack - Lord Rings - Into the West (with lyric)


Soundtrack - Lord of the Rings - The Fellowship Reunited

Soundtrack - The Lord of the Rings - Gandalf has Fallen
Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 1
Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 2

Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 3


Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 4


Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 5

Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 6
Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 7
Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 8
Lord of the Rings Soundtrack:The Return of the King 9Postavy z Pána prstenů (Společenstvo)

31. července 2008 v 11:44 Kouzelný svět Pána prstenůLEGOLAS


ARAGORN


GIMLI

GANDALF

FRODO

SAM

SMÍŠEK

PIPIN
BOROMIR

Životopis Kurta Cobaina

29. července 2008 v 20:33

Životopis Kurta Cobaina

Frontman jedné z nejznámějších skupin devadesátých let se narodil 20. února 1967 v městečku Hoaquim, asi 140 kilometrů od Seattlu. Matka pracovala jako číšnice v koktejlovém baru a otec byl automechanik. Když bylo Kurtovi sedm let, rodiče se rozvedli, což ho výrazně ovlivnilo. V pozdějších rozhovorech uváděl, že od tohoto okamžiku se již nikdy necítil znovu milován.

Kurt se s rozvodem rodičů nikdy nesrovnal a stal se z něj složitý a antisociální živel. Jeho trauma se později objevilo v mnohých textech písní Nirvany. Bydlel u různých příbuzných v Aberdeenu, kam se rodina ještě před rozvodem přestěhovala, našlo se však i období, kdy spal pod mostem.

Nejoblíbenější hudbou byli pro Kurta britští Sex Pistols a různé jiné britské punkové skupiny. Kurt sám byl součástí hned několika skupin, než v roce 1986 v Olympii založil spolu s kytaristou Kristem Novoselicem a bubeníkem Aaronem Burckhardem. skupinu Nirvana. S Burckhardem se však později rozloučili a po období hledání dalšího bubeníka se v roce 1990 v kapele objevil Dave Grohl.

Po počátcích, kdy s demonahrávkami sháněli vydavatele, se jich nakonec ujala nezávislá společnost Sub-pop, která v roce 1989 vydala jejich první album "Bleach." Album mělo úspěch a tak se pro příští album Nirvana upsala Geffenu, který ji mohl propagovat mnohem lépe.

Dva a půl roku po svém debutu vydala Nirvana album "Nevermind". V čele s nejuznávanějším singlem "Smells Like Teen Spirit" vlétla takřka neznámá kapela do žebříčku prodejnosti. "Nevermind" se prodalo přes deset milionů kopií s tržbou přes půl miliardy dolarů.

Sám Cobain přiznal, že o takovém úspěchu se mu ani nesnilo. Sláva však pro něj měla i negativní stránku. Kurt začal brát heroin, podle vlastních slov proto, aby se vyhnul tlaku producentů a také bolesti v oblasti břicha, kterou mu způsoboval skříplý nerv v zádech. Své nitro si dále vyléval ve velmi osobně zaměřených textech písní.

Právě osobní charakter textů znamenal, že si je fanoušci často špatně vykládali. Kurt posluchače upozorňoval, že písně mají jiný význam, ale pomalu chápal, že ani přes obrovské peníze, které albem vydělal, na fanoušky příliš velký vliv nemá.

V únoru 1992 si Kurt odskočil na Hawai, aby se oženil s Coutney Love. Později toho roku vydala Nirvana albun "Incesticide" a Kurt skončil v nemocnici, aby se léčil ze závislosti na heroinu. Zároveň se mu narodila dcera Frances Bean.

Na začátku roku 1993 vydala Nirvana album "In Utero". Deska bourala všechny hitparády. Zároveň byla ještě daleko otevřenější než předchozí alba a byla jakýmsi oknem do Kurtovy duše. Hudební kritici se shodují, že byla rozhodně albem, do kterého dal nejvíce sám sebe.

V listopadu nahrála Nirvana odlehčené album "MTV Unplugged", kde mimo svých písní ztvárnili i písně umělců, kteří je silně ovlivnili, například Bowieho "Man Who Sold the World." Pokud někdo dosud zpochybňoval Cobainovy muzikantské kvality, mohl se o nich naplno přesvědčit. Rozšířily se však fámy o tom, že to je poslední album Nirvany, protože jsou problémy uvnitř skupiny.

Poté se Nirvana pustila do evropské koncertové tour, ale musela ji přerušit kvůli tomu, že se Kurt pokusil v Římě o sebevraždu, když spolikal více než padesát uklidňujících prášků a zapil je šampaňským. Incident se podařilo ututlat a Cobain se vrátil do Seattlu, kde nastoupil na protidrogovou léčbu.

Z nemocnice ovšem po chvíli utekl a 5.dubna 1994 se zabarikádoval ve svém domě, vložil si do úst pistoli a stiskl kohoutek. Našel ho elektrikář, který vlezl do domu oknem, když nikdo neotvíral. Vedle Kurtova těla ležel dopis na rozloučenou, adresovaný Courtney a malé Frances Bean, zakončený slovy "Miluji vás, miluji vás." Manželka Courtney musela být 7. dubna hospitalizována kvůli předávkování drogami.

Na Kurtovu smrt reagovalo hned několik teenagerů ve Spojených státech tím, že se zastřelili. Dalších pět tisíc fanoušků se shromáždilo v Seattlu a se svíčkami v rukou vytvořili smuteční pochod. Tak odešla jedna z největších legend devadesátých let.

Kurt Cobain - Dopis na rozloučenou

26. července 2008 v 21:32Pro Boddah


Tento dopis píše tak trochu blázen, který by evidentně byl radši věčně si stěžujícím děckem, takže by mu mělo být dobře rozumět. Všechna varování od punk rockových harcovníků, kterých se mi dostalo od té doby, co jsem se dostal do styku s řekněme "etikou" nezávislého života a s pohostinností vaší komunity, se ukázala být velmi pravdivá. Příliš mnoho let jsem nepocítil vzrušení z poslechu nebo skládaní hudby, čtení a psaní. Kvůli tomu se cítím nade vše vinen. Například před vstupem na scénu, když světla zhasnou a dav začne fanaticky ječet, nepůsobí to na mě, jako to působilo na Freddieho Mercuryho, který to zřejmě miloval, opájel se láskou a obdivem davu, což je něco, co hluboce obdivuji a co mu závidím. Skutečností je, že už dál nemůžu podvádět kohokoli z vás. Prostě to není fér ani pro vás ani pro mne. Nejhorší zločin, jaký si dovedu představit, je okrádat lidi tím, že předstírám, že mě to, co dělám, baví. Někdy mi připadá, že před vstupem na scénu by měly být píchačky. Dělal jsem, co bylo v mých silách, abych si vážil toho, co mám (a já si toho vážím, věřte mi, že ano, ale ne dost). Vážím si faktu, že já, že my jsme ovlivnili a pobavili spousty lidí. Musím být jeden z těch narcistů, co si věcí začnou vážit, až je po všem. Jsem příliš citlivý. Potřebuji být trochu lhostejný abych měl zase ten enthusiasmus, co jsem míval jako dítě. Na našich posledních 3 turné se mi dařilo daleko víc si vážit lidí, které jsem osobně znal a našich fanoušků, ale pořád nedokážu překonat tu frustraci, pocit viny a soucitu, který ke každému chovám. V každém z nás je dobro a já si prostě myslím, že miluju lidi až příliš, tak moc, že je mi z toho tak kurevsky smutno. Smutné, citlivé, nevděčné znamení Ryb, proboha.... Proč si prostě neužíváš? Nevím. Mám skvělou ženu, ve které se snoubí ambice s pochopením a dceru, která mi tolik připomíná, jaký jsem sám býval - plný lásky a radosti. Líbá každého, koho uvidí, protože všichni jsou hodní a nikdo jí neublíží. A to mne děsí, že už nemohu dál. Nemohu vystát představu, že Frances jednou bude blbě se cítící, sebedestruktivní, mrtvej rocker, jako jsem já. Mám se dobře, velmi dobře a jsem vděčný, ale od svých sedmi let jsem začal pociťovat nenávist k lidem. Jenom proto, že pro lidi je to prostě tak jednoduché přijít a domoci se soucitu. Jenom proto, že lidi miluju a je mi jich tolik líto. Děkuji vám všem za vaše dopisy a zájem během posledních let. Jsem moc excentrický a náladový člověk. Jíž nemám sil a tak si pamatujte: Je lepší shořet než vyhasnout.

Mír, lásku a porozumění.
Kurt Cobain

Frances a Courtney, zůstanu na vašem oltáři. Prosím, Courtney, jdi dál, kvůli Frances, kvůli jejímu životu, který bude beze mne o tolik šťastnější.

Miluji tě, miluji tě!


Boddah byl Kurtův imaginární přítel z dětství.


Česká přísloví

20. července 2008 v 22:11
Česká přísloví
Jména hloupých na všech sloupích.
Bez peněz do hospody nelez.
Stará láska nerezaví.
Co se škádlívá, rádo se mívá.
Pro jedno kvítí slunce nesvítí.
Zakázané ovoce nejlíp chutná.
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.
Komu není rady, tomu není pomoci.
Mluviti stříbro, mlčeti zlato.
Vůl zůstane volem i kdyby na housle hrál.
Hlad je nejlepší kuchař.
Co se vleče, neuteče!
Kdo seje vítr, sklízí bouři.
Pod svícnem bývá největší tma.
Kde nic není, ani čert nebere.
Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.
Na každém šprochu pravdy trochu.
Pod sladkým medem tráví lidi jedem.
Hloupost a pýcha na jednom dřevě rostou.

Cesta do vlastního nitra

18. července 2008 v 11:00 | galadriel

Cesta do vlastního nitra

- aby kouzlo účinkovalo, musí se ten, kdo kouzlí, spojit s magickým světem. Toto spojení se zdaří, pouze dosáhne-li vnitřního klidu.

Čarodějnice a zaříkávači přijímají existence jiných světů a vědí, že taková místa jsou domovem magie. Pomocí jednoduchých duševních cvičení otevřete svou mysl a zvýšíte citlivost vůči těmto místům. Cvičení vyžadují soustředění, trpělivost a praxi a jsou důležitá pro většinu lidí, kteří se chtějí spojit se světem kouzel. Zde je jednoduchý návod jak se spojit se světem magie.
Postup
Ujistěte se, že vás po dobu třiceti minut nebude nikdo rušit. Zapalte si vonnou tyčinku a svíčku a posaďte se vzpřímeně na židli, chodidla mějte na podlaze. Představte si, že vás vůně a světlo vonné tyčinky a svíčky obalují klidem a bezpečím a tvoří kolem vás neviditelný posvěcený kruh. Zavřete oči a pomalu a zhluboka dýchejte, soustřeďte se na uvolnění při výdechu a na rytmus dýchání při nádechu. Představte si, že jste někde venku na svém oblíbeném místě, až ucítíte že tam skutečně jste. Dýchejte a vnímejte vůně, dotkněte se země a naslouchejte zvukům, které vám znějí tak libě. Brzy vás obklopí pocit klidu a nový magický svět se vám otevře. Otevřete oči a shrňte své pocity a dojmy na kus papíru. Tyto poznámky vám napříště pomůžou navodit pocit při cvičení rychleji.

Potřeby
Vonná tyčinka (jakákoli vůně)
Svíčka
Papír a pero

Citáty

18. července 2008 v 10:38

O přírodě

Nemůžeme se vrátit do jeskyň! Je nás příliš mnoho.
Ne přírodě poroučet, přírodu poslouchat!
Kdo nemiluje stromy, ať netvrdí, že miluje člověka.
Jediný azyl, vždy a všude otevřený pro všechny trpící, je příroda.
Jedině příroda ví, co chce... nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby, ty dělá jen člověk.
Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý. Pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý.
Srdce básníkovo rozumí přírodě lépe než hlava učencova.
Pod vedením přírody nemůžeme nikterak pochybit.

O mužích

Chlapec se stává mužem, když obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil.
Muž snese ledacos těžkého, jenom ne pláč ženy, který sám zavinil.
Muž, který myslí při sexu, myslí na jinou ženu.
Ideální manžel nekouří, nepije, karty nehraje, do hospody nechodí - a když, chodí včas domů - tedy vlastně neexistuje.
Muž: tvor, který první polibek uloupí, druhý vyžebrá, třetí si vymůže, čtvrtý dostane, pátý si nechá líbit a všechny ostatní trpělivě snáší.
Není na světě živočicha, který by se dal tak snadno ošálit a dobrovolně lezl do nastražené pasti, který by se dal bez odporu zhltnout (a ještě si liboval!) - jako muž ženou.
Trestem těch mužů, kteří příliš milovali ženy, je, že je musí milovat pořád.

Muž je úspěšným příživníkem, trubcem, který vynalezl civilizaci, umění a válku, poněvadž ho jinak k ničemu nebylo zapotřebí a poněvadž měl sílu, kterou musel nějak uplatnit.
Chlapi se neradi rozhodují, jsou nejradši, když to za ně udělá ženská nebo pánbůh.
Muži žijí zapomínáním, ženy vzpomínkami.
Muž má jedinou lásku - svět, žena má jediný svět - lásku.
Čestní muži se žení rychle, moudří nikdy.

O ženách

Ženy byly stvořeny, aby byly milovány. Ne proto, aby byly chápány.
Žena by měla být kuchařkou v kuchyni, dámou ve společnosti a gejšou v posteli. A tragédie je, když se to přehází.
Není ošklivých žen. Jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými.
Muž je pro ženu pouze prostředkem, důvodem je vždy dítě.
Ctnostná žena má v srdci o jedno vlákénko více nebo méně než jiné: buď je hloupá, nebo vznešená.
Archeolog je ideální manžel. Čím je jeho žena starší, tím větší má o ni zájem.
Žena má vždy vypadat jako dívka, vystupovat jako dáma, myslit jako muž a dřít jako kůň.
Dobrá žena muže inspiruje, vtipná ho zaujme, krásná ho okouzlí, ale soucitná ho dostane.
Kdo špatně mluví o ženách, nechť pomyslí na svou matku a zastydí se.
Strašné je, že není možno žít ani s ženami, ani bez nich.
Žena má v povaze dělat opak toho, co říká, a říkat opak toho, co dělá.
Žena je jako lilie: jemný muž se jí neodváží dotknout, ale přijde osel a sežere ji.
Pakliže nás žena miluje, odpustí nám i naše nedostatky, pokud nás nemiluje, neodpustí nám
ani naše přednosti.
Kdo neuchvátí ženu silně a mocně, na toho ona nedbá, ani ho nemiluje.

Magie ve vás

18. července 2008 v 9:45 | galadriel

Magie ve vás

- jednoduché kouzlo ukáže vaši vnitřní sílu
Na průčelí různých starých řeckých chrámů včetně věštírny v Delfách stojí psáno poznej "Poznej sám sebe". Toto heslo můžete brát jako radu do začátku. Tím, že se budete zabývat vlastními úspěchy a chybami, o nichž víte jen vy dokážete svůj život změnit k lepšímu. Tato metoda si žádá trochu trpělivosti a dostatek upřímnosti, ale stojí to za to.

Postup
Zapalte zelenou svíčku si prohlížejte svou vlastní aktuální fotografii. Když pocítíte spojení s obrázkem, vezměte si kus papíru a po délce jej přeložte. Na levou stranu papíru pište všechny věcí, které jste kdy chtěli udělat, ať už jste je stihli nebo ne. Na pravé straně vytvořte seznam věcí, ve kterých jste neuspěli, a napište proč. Máte-li pocit, že je seznam hotový, obraťte se znovu ke svému obrázku a řekněte mu, jak dobří jste byli i přes svoje neúspěchy. Buďte pozitivní. Vyberte jeden s nesplněných plánů a slavnostně si slibte, že co nejdříve podniknete první kroky k jeho uskutečnění. Pak zhasněte svíčku, zabalte fotografii do napsaného seznamu, obojí vložte do červené obálky a tu schovejte do prádelníku na dobu jednoho měsíce. Tento postup opakujte častěji.
Potřeby
Zelená svíčka
Vaše aktuální fotografie
Papír a pero
Červená obálka

Motta

18. července 2008 v 9:08
Žij jako bys měl zítra umřít a bojuj jako bys měl žít na věky!!!

Neper se, život Ti dá na hubu sám!!!

Člověk musí jenom jedno - ZEMŘÍT.

Oko za oko a svět bude slepý.

Až se k tobě život otočí zády, chytni ho za prdel!

Není důležité vyhrát, ale nasrat toho,kdo vás porazil!

Narodil ses jako originál! Nezemři jako kopie!

I pád na držku je pohyb dopředu

Lepší zemřít ve stoje, nežli žíti na kolenou.

Když ti celý svět říká NE, řekni si ANO 3x hlasitěji

Lepší bejt první v pekle, než druhej v nebi.

Život je jako unesenej autobus... vždycky se najde někdo, kdo ti nedovolí vystoupit.

Jak někdo může mluvit o boji, když nikdy v ruce nedržel meč.

Život je boj. A bojovat se musí.

Život je na hovno, tak mi ho neserte ještě víc,...

Potkalo mě štěstí, řeklo UHNI a šlo dál…

Život... není. Je to je dlouhý sen... a smrt probuzení.

Život je boj, láska je hřích, proto si pamatuj, že vyhraje smích..

Nežiju proto, abych pracoval. Pracuju proto, abych žil !

Život je svině, ale na každou svini se najde řezník!

Doufám v žití, ale jsem připraven zemřít!

Dokud bude tenhle blbej svět, budem křičet PUNKS NOT DEAD!

Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu.

Nesni o svém životě, žij svůj sen!

Lepší vládnout v pekle než sloužit v nebi.

Bojuji za život, žiji pro smrt.

Zastavte život, chci vystoupit!!

Nejvíc na životě miluju tu rozmanitost - každý den mě nasere někdo jiný...

Čekej to nejhorší, doufej v to nejlepší.

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!

Radši zemřít na nohou, než na kolenou...

Jsem na dně, konečně se mám od čeho odrazit!!!

Světu jsi možná jen jedinou osobou, ale jediné osobě můžeš být celý svět.

Lepší hrst jistoty než pytel naděje.

Není ostuda upadnout,ale zůstat ležet!

Až zemřu, pohřběte mě tváří dolů, aby mi celý svět mohl políbit prdel.

Co můžu udělat dnes, můžu udělat i zítra a klidně i pozítří.

Když máš z něčeho strach,udělej to hned. Odvahu dostaneš později.

Základní schopnosti

17. července 2008 v 13:14 | galadriel

Základní schopnosti

Pokud magii skutečně ovládáte, je ve vašich rukou obrovská síla. Je sice těžké si ji představit - právě tak jako elektřinu nebo gravitaci - ale každý, kdo má jen trochu zdravého rozumu a trpělivosti, se naučí s její pomocí měnit svůj život. K ovládání magie nepotřebujeme věřit ve starověká božstva. Stačí mít otevřenou mysl a přijmout skutečnost, že ve vesmíru je mnoho sil, které nám mohou bít prospěšné, aniž bychom chápali jejich podstatu.
Většina čarodějů a čarodějek má své vlastní metody a postupy, které si osvojili během let praxe a praktického užívání prastarých způsobů řešení problémů, jimž čelí oni sami nebo ti, kteří k nim přicházejí pro radu. Je důležité, aby všichni noví zájemci procvičovali schopnosti, které jsou hlavním předpokladem k probuzení vnitřních sil jedince. Ovládání následujících postupů zvýší efektivitu kouzlení.
Hluboká koncentrace
Při čarování má být mysl naprosto soustředěná, a to výhradně na určený problém. Naprostá soustředěnost je důležitá, ať už se jedná o krátkou meditaci, nebo dlouhé a složité kouzlo. Hluboká koncentrace vám pomůže vyslat jednoznačné poselství k silám, které přání plní.
Tuto schopnost lze zlepšovat tak, že budete sledovat vteřinovou ručičku nebo digitální číslice hodin, a to po dobu jedné až dvou minut. Tímto způsobem se můžete zdokonalovat například při čekání na vlak, protože většina nádraží má nástěnné hodiny. Cvičení není zdaleka tak jednoduché, jak vypadá.
Meditace
Meditace je způsob komunikace s vlastním podvědomím. Tělo by při ní mělo být uvolněné a mysl bdělá. Naučte se záměrně posouvat hladinu vědomí. Meditace podsouvá do vědomí odpovědi na otázky, nová zjištění a informace. Jedná se o pasivní stav, při kterém se slova a myšlenky samovolně vynořují v mysli. Posaďte se rovně a uvolněte se. Neposlouchejte hudbu, jen zavřete oči a soustřeďte se na vlastní dech, který postupně prohlubujte a zpomalujte. Měli byste cítit klid a uvolnění. Upokojte se a nechte všechny rušivé vlivy plynout kolem sebe. Máte-li vše pod kontrolou a cítíte-li se připraveni, zaměřte se na předmět meditace. Může jím být problém, který si přejete vyřešit v podobě slova, symbolu či částí textu, na které se vědomě soustředíte. Myšlenka má vstoupit do vašeho vědomí jasně formulovaná. Nechte vědomí vytvářet proud myšlenek k danému konceptu a všímejte si jejich postupu. Pokud myšlenky ulétnou jinam, začněte znovu a obraťte pozornost opět na původní slovo či symbol. Postupně zjistíte, že takové těkavé myšlení se zklidnilo a vynořily se nové nápady související s předmětem meditace. Začněte kratšími, zhruba desetiminutovými meditacemi a postupně jejich trvání prodlužujte, avšak nejdéle na dobu třiceti minut.
Tvůrčí vizualizace
Důležitou součástí magie je vizualizace očekávaného výsledku. Jde o aktivní proces probíhající opět za změněného stavu vědomí, kdy tělo zůstává uvolněné, avšak mysl zůstává bdělá. Posaďte se do pohodlné polohy, narovnejte se, hlavu držte vzpřímeně, ramena a krk uvolněte. Nehrbte se, abyste mohli lépe a zhluboka dýchat. Soustřeďte se na nějaký předmět a vytvořte si v duchu jeho jasný obraz. Ti, kteří mají problémy s představivostí, se mohou soustředit na pocity, které v nich konkrétní předmět vyvolává. Vytvořte si představy, v nichž je předmět zasazen do určitých barev, tvarů, jisté atmosféry, krajiny apod. Tuto schopnost je možné procvičovat četbou knih, které líčí scény a události tak živě, že se cítíte být svědkem, nebo dokonce účastníkem děje.

ABECEDA ESOTERIKY

8. července 2008 v 13:04 | Galadriel
ABECEDA ESOTERIKY
Astrologie- je nauka s velmi dlouhou historií. Kořeny takzvané "nebeské moudrosti" sahají hluboko do minulosti. Již 4000 let před Kristem provozovali lidé v Mezopotámii tuto záhodnou vědu. V současnosti jsou oblíbené horoskopy. Partnerský horoskop nebo horoskop, sestavený podle data narození, o nás mohou mnohé prozradit.
Buddha- toto slovo znamená v překladu "osvícený". Buddhismus má v současnosti po celém světě asi 500 milionů stoupenců a šíří učení dobromyslnosti. Hlavními tématy jsou mimo jiné meditace a také reinkarnace.
Čakry- v Asii se již od pradávna věřilo, že se v našem těle nachází několik energetických center, takzvaných čaker, spojených energetickými drahami. Indická nauka o čakrách rozlišuje sedm druhů čaker ( např. srdeční čakru, temenní čakru) které mají velký vliv na naši psychiku a na dobrý zdravotní stav.
Druidové- Keltové uctívali druidy nejen jako vědce, kteří se vyznali v léčivých bylinkách,léčitelství,ale také jako čaroděje ovládající magii. Jejich nauka zůstala v různých podobách zachována až do dneška. I u nás byste našli několik druidů.
Esoterismus- slovo esoterní pochází z řečtiny a v překladu znamená tajný či skrytý. Pod esoterní nauky zahrnujeme dnes nejen okultní vědy (tzn. alchymii, astrologii a magii), ale i parapsychologii, numerologii a jiné. Mezi znalci a odborníky se ale o přesné vymezení esoteriky dosud vedou spory.
Filipojakubánská noc- jde o noc ze 30.dubna na 1. květen, která je také známá jako noc čarodějnic (tzv. Čarodějnice). Podle legendy je této noci brána mezi viditelným a neviditelným světem obzvlášť prostupná a je tedy vhodná pro nejrůznější kouzla. Navíc přesně o půlnoci prý v hlubokých lesích rozkvétá zlaté kapradí, jehož květ propůjčuje svému majiteli schopnost vidět do budoucnosti.
Grimátor - toto slovo pochází s francouzského grammaire - mluvnice. Označují se jím čarodějnické knihy, které obsahují návody k provozování magie, ať už se jedná o přípravu léčivých lektvarů, nebo vyvolávání duchů. Pro nezasvěcence jsou tyto knihy často nesrozumitelné, mohou být ale velmi nebezpečné. Naštěstí jsou grimoáry těžko dostupné.
Horoskop - základním pojmem astrologie je právě horoskop. Ten vyjadřuje schéma narození, vzniku či průběhu nějaké události v závislosti na postavení planet v určitou dobu. Existují různé druhy horoskopů s důrazem na vliv určité planety.
Intuice - označována také někdy jako "zvláštní pocit v břiše" nebo šestý smysl. Myslí se tím dar předvídat různé věci a rozhodovat se správně i bez logického vyhodnocení situace. Intuice se může projevovat například i nevysvětlitelnými pocity strachu, lidé s intuicí mají také často velmi živé, věštecké sny a vidiny.
Jóga - většina z nás si jógu představuje jako nějaké orientální cvičení. Ve své vlasti je jóga propracovaným systémem filosofie a esoteriky. Pojímá život jako cestu, která by měla vést k vyššímu osvícení.
Kruh roku - svým způsobem jde o jakýsi "keltský kalendář". Kruh roku obsahuje osm svátků, které Keltové slavili ještě v době před Kristem. Například se jedná o Imbolog (1.2.), Belatane (1.5.), Lughnasadh (1.8) nebo Samhain (1.11.)
Luna - pro čaroděje má Měsíc - Luna, velký význam. Úspěch při provádění celé řady kouzel závisel na tom, zda byla prováděna ve spráné fázi, protože fáze Luny silně ovlivňují náš život.
Meditace - stres všedního dne, neustálí spěch - meditací (z latinského meditatio = rozjímaní) se má člověk učit být klidným a otevřít se nadpřirozenu. Základní meditační metody najdete například v józe.
Noc - lidé rádi prováděli magické rituály v noci, kdy vládne temnota a větší klid než ve dne. Zvířata, která jsou aktivní v nočních hodinách - jako třeba kočky, vlci nebo sovy, nebyla jen tak zbůhdarma považována za přátele magie.
Omen - v překladu znamená toto slovo"předzvěst nebo znamení". Černá kočka je například špatným znamením. Také mágové si volili svá magická jména tak, aby vystihovala např. cíl jejich snažení.
Pentagram - Pěticípá hvězda symbolizující západní pohanství. Je to starý symbol s mnoha významy. Vždy bývá postaven s vrcholem vzhůru. Může představovat 4 živly s pátým duchem nebo to má být člověk s roztaženými končetinami, představující smysl a hmotu. Někdy je hvězda v kruhu a potom se nazývá pentakl. Satanské kulty často používají pentagram, ale obracejí jej, aby symbolizoval hmotu nad duchem, podobně, jak to dělají s křesťanským .
Runy - jsou starogermánské písmo. Podle některých učenců je v runách obsažena celá moudrost dávných germánských kmenů, včetně mocné magie a nauky o kosmu. Dnes se kameny s runami využívají hlavně při věštění budoucnosti.
Šaman - u mnoha přírodních národů najdeme osoby se zvláštními schopnostmi. Šamani si dokážou navodit hypnotický stav a údajně dokážou komunikovat se světem duchů. Mohou se s nimi také poradit o tom, jak například léčit nemoci.
Talisman - je magický předmět, který dokáže svému nositeli přinést štěstí, neboť přitahuje příznivé planetární síly. Zvláštní místo mají takzvané lidové talismany přirozeného původu, jako jsou například čtyřlístky, králičí pacičky nebo rybí šupiny.
Uroboros - řecký výraz pro obraz hada stočeného do kruhu, který požírá svůj vlastní ocas. Tento prastarý symbol najdeme u řady civilizací na různých kontinentech. Označuje nekonečný koloběh, věčnost, jednotu plození a zániku.
Voodoo - náboženství,které pochází ze západní Afriky a je praktikováno též v Karibiku. Sjednocuje v sobě křesťanské a pohanské zvyky. Je to ochranné kouzlo, ale též zaklínadlo, při kterém ponurý kazatel (Bokor) vyslovuje kletbu.
Wicca - slovo pocházející z keltštiny původně označovalo čaroděje. Dnes se používá jako název pro jedno z největších čarodějnických hnutí. Wicca klade důraz na úlohu ženy jako čarodějky, proto je velmi populární i ve feministických kruzích.
Ying a yang -těmito slovy se v čínské filosofii označuje jednota protikladů. Světlo a temnota, ženský a mužský princip, chlad a horkost - to vše je ying a yang. Tato jednota bývá často zobrazována jako černobílý kruh.
Zaklínání - jedná se o magické počínání, které má přivolat nebo naopak odeslat magické síly, spoutat je nebo je uvolnit. K zaklínání patří přesné formulace, důležité je i zaujmout správnou pózu, vybrat potřebné pomůcky a správný čas. Zaklínání se musí totiž provádět v určitou dobu, kdy jsou pro daný magický účel ty nejlepší astrologické podmínky.

Čarodějnictví

4. července 2008 v 23:36 | Galadriel
ČARODĚJNICTVÍ
Čarodějnictví: praktikování přirozené magie - používání bylinek, svíček, kamenů, a dalších magických předmětů, zaklínání, prospěšná magie (láska, úspěch, zdraví, přátelství). Čarodějnictví je způsob životního stylu. Ve většině tradičních čarodějnických směrů je symbolizováno vyvoláváním mužských a ženských aspektů Božského vesmíru, sebe samého a přírody jako celku. Zahrnuje projev mužského a ženského jako spojení Boha a Bohyně. Čarodějnictví má základ ve vesmíru. Je to respekt a úcta ke všemu živému. Ti, kteří jsou aktivně zapojeni, často věří v reinkarnaci, karmu a Zákony Odpovědnosti.
Existuje všeobecně rozšířená představa, že černá magie je manipulativní a temná, zlá. Zatímco magie bílá je všeobecně považována za dobrou, hodnou, pomocnou.
Magie sama o sobě není ani černá ani bílá, avšak ti, co ji vykonávají často zapadají (přiklánějí )do jedné nebo druhé kategorie. Všude na světě existují lidé dobří i špatní bez ohledu na jejich vyznání. Čarodějnictví je vyznáním cti a úcty ke všemu živému. Znamená, že cokoliv děláte, vaše činy by neměly žádným způsobem nikomu ublížit. A pokud se opravdu někdo rozhodne škodit jen tak, aby to té "koze" natřel věřte, že se časem kouzlo vrací je to jako byste vyslali vlnu, která když najde cíl a zasáhne ho se navrací zpět.
Co to je Pentagram?
Pentagram - Pěticípá hvězda symbolizující západní pohanství. Je to starý symbol s mnoha významy. Vždy bývá postaven s vrcholem vzhůru. Může představovat 4 živly s pátým duchem nebo to má být člověk s roztaženými končetinami, představující smysl a hmotu. Někdy je hvězda v kruhu a potom se nazývá pentakl. Satanské kulty často používají pentagram, ale obracejí jej, aby symbolizoval hmotu nad duchem, podobně, jak to dělají s křesťanským .
Kdo je čarodějnice?
Osoba, která se zabývá magií. Pojem "čarodějnice" však není specifický pro žádné vyznání. Existují kouzelnické čarodějnice, křesťanské čarodějnice, židovské čarodějnice (většinou se nazývají Mystikové), satanské čarodějnice, čarodějnice Woodou a mnoho jiných. Každé z těchto vyznání užívá pojem čarodějnice k bližšímu určení osob, kteří zahrnují magii do své víry a jejich počínání. Ne všichni čarodějníci však zároveň používají magii v souvislosti s jakýmkoliv vyznáním.
Může magii provozovat každý?
Je to možné: magii může provozovat každý, kdo je ochotný naučit se příslušné techniky. To vyžaduje disciplínu, cvičení a jistou praxi a samozřejmě odhodlání-vše závisí na stupni pokročilosti, kterého chceme dosáhnout. Pokud se chce někdo něco naučit musí být však především trpělivý. Chodit, psát, počítat i mluvit jste se také nenaučili do druhého dne, ale postupným opakováním do té doby než jste zvládli první krok, slovo,....
Jak se člověk magii naučí?
Učením a vykonáváním. Záleží to na druhu magie, který se chcete naučit. Je vhodné číst, ptát se, studovat, cvičit a zase číst, psát, ptát se, studovat, cvičit, vykonávat. Podle mého je také důležité naučit se trpělivosti a magii používat jen tehdy je-li to opravdu nutné. Pokud si někdo bude dokola neustále vykládat karty nebo kývat kyvadlem na každý nový krok moc daleko nedojde.
BARVY SVÍČEK A JEJICH VÝZNAM
BÍLÁ - můžete si být jisti,že s ní nic nezkazíte.funguje v každém ročním období a poslouží pro jakoukoliv věštbu
ČERVENÁ - hodí se k ochraně zdraví a k věštbám,které se týkají fyzického i psychického stavu člověka
RŮŽOVÁ - je to barva lásky,proto toužíte-li vědět,zda vás nějaká potká,volte svíčky této barvy.jsou nejúčinnější
ORANŽOVÁ - Máte-li obavy z toho,že se vás události příštích dnů a měsíců mohou dotknout více,než vydržíte,použijte tuto barvu,,osobní ochrany"
ZLATÁ - hodí se nejlépe pro zodpovězení otázek ohledně majetku,např.jste.li zvědaví,zda vaše práce bude dobře finančně ohodnocena
ŽLUTÁ - čeká vás dlouhá a náročná cesta či sportovní dovolená?jaká bude,to vám nejlépe řeknou žluté svíčky
ZELENÁ - obecně platí,že zelená barva uklidňuje rozjitřené duše a upravuje vztahy.u svíček to platí stejně
MODRÁ - je to barva klidu.zapalte ji vždy,když budete zkoumat atmosféru ve vlastní rodině či mezi přáteli
HNĚDÁ - je vhodná pro věštby týkající se vašich domácích mazlíčků.ptejte se na cokoli -na zdraví,poslušnost či štěňátka
STŘÍBRNÁ - je nejlepší svíčkou,cítíte-li se unaveni a nemůžete dobře spát.vysvětlí vám příčiny a přinese hezké sny
TMAVOMODRÁ - nejste-li si jisti nějakým systémem nebo zvolenou strategií,může vám právě ona napovědět,jakou cestou se vydat
ČERNÁ - tak té byste se měli vyhýbat.má na věštbu negativní vlivy a pozitivní magie se stává nežádoucí a negativní

Magie úvod

4. července 2008 v 23:03 | galadriel
ÚVOD
Nejstarší písemné památky zahrnují modlitby a zaříkadla, ve kterých se lidé obracejí k bohu (nějaké vyšší síle) o pomoc, dále recepty na elixíry zdraví, výsledky pozorování hvězd či popis kouzel. Kdyby toto kulturní dědictví bylo bezcenné, jistě by nepřežilo až dodnes. V dnešní době chápeme lidskou mysl lépe. Víme, že odpočinek je dobrým předpokladem k další kreativitě a že sny nám mohou napovědět řešení našich problémů. Současná magie spojuje tyto nové poznatky se starými tradicemi, aby tak přitáhla tajemné síly a umožnila splnit i tajná přání.
PROSTŘEDKY
Některé staré materiály a postupy se stále ještě používají:
ZAŘÍKADLO je jakýmsi souborem recitovaných , zpívaných či prostě napsaných slov, kterými autor žádá o určitý výsledek, jsou jednoduchou formou kouzel a často se vyskytují ve spojení se symboly a činy.
TALISMANY se vyrábějí z drahých šperků a vzácných kovů, do nichž se vyrývají slova, zaříkadla, jejich moc roste, jsou-li nad nimi vyslovena zaklínadla.
AMULETY pocházejí z pradávných dob a mají za úkol chránit osoby a předměty, mezi kouzelné předměty patří i přírodniny, které přinášejí štěstí, jde většinou o kameny, rostliny či byliny s léčebnou a magickou silou.
ČAROVÁNÍ
Kouzelné postupy vycházejí z prastarých zákonitostí barev, vůní, čísel, látek a symbolů, takže ke každému kouzlu se vztahuje konkrétní náčiní umocňující sílu kouzelných slov. Jsou to například barevné svíčky, stuhy nebo vůně. proto je nutné řídit se při čarování návodem.
PRAVIDLA
1) Každé kouzlo je třeba dobře promyslet a použít je jen za jedním účelem a pouze jednou. Nemělo by nikomu škodit (jinak se kouzlo může obrátit proti vám) a musíte mít jasno v tom, co skutečně potřebujete.
2, Magie pomáhá lidem v nouzi, nikoli nenasytným. Měla by vám přivést štěstí, ale nepomůže vám k bohatství.
3, Kouzelná slova musí působit pouze na ty, kteří je vyřknou, protože snaha ovlivňovat ostatní -byť s dobrým úmyslem- je považována za černou magii.
4) Formulky fungují pouze v případě, jsou-li vyřčeny s hlubokým soustředěním a konkrétním záměrem. Výsledky vždy tomu odpovídají.
5) Magie využívá síly cvičené a koncentrované mysli a může náš život v jistých ohledech změnit. Pokud jste na tyto změny připraveni můžete přistoupit ke konkrétním kouzlům a stát se čarodějem/nicí.

KDE SE VZALI ENTI?

2. července 2008 v 22:49 | galadriel |  Kouzelný svět Pána prstenů
JAK TO, ŽE STROMY CHODÍ???
Myslím, že byste neprohráli, kdybyste si vsadili na to, že Tolkienova oblíbená barva byla zelená. V Pánu prstenů je mnoho lesů a nejrůznějších stromů. Tolkien miloval stromy již od dětství. Zvláště ho zaujal Shakespearův Macbeth, který pojednává o ctižádostivém skotském králi, jenž se neštití ani vraždy, aby dosáhl na královskou korunu. V této divadelní hře Macbetha navštíví duch, který mu vyjeví budoucnost. Předpoví Macbethovi, že nebude poražen, dokud se proti němu nepostaví, lépe řečeno nerozejde, jistý les. Duchova slova Macbetha potěší. Znovu a znovu se ujišťuje, že se les hýbat nemůže.
Macbeth: To se nikdy nestane.
Kdo les, či jen pouhý strom, představit si umí,
aby hýbal se s do země vzrostlými kořeny?
Macbeth si neměl být tak jistý. Ke konci hry za ním přibíhá strážný, vyděšený a zmatený tím, co právě viděl: les pohybující se směrem k Macbethovu hradu. Macbeth záhy zjití, že se k hradu neblíží živé stromy, ale nepřátelské vojsko zamaskované větvemi a listovím stromů lesa, který duch jmenoval. Jeho předpověď se vyplnila. Macbeth " válku se stomy" prohrává.
Shakespearův příběh Tolkiena fascinoval, ale zároveň i zklamal. Chtěl skutečný les, který by bojoval s Macbethem. "Toužil jsem po tom, aby stromy skutečně dokázali pochodovat do války"(Tolkien) A přesně to také v Pánu prstenů udělal. JAK TO, ŽE STROMY CHODÍ? ptáte se. V Tolkienově románu stejně jako v Shakespearově hře stromy chodí jen tehdy, pokud se zlobí na špatného vládce.
(David Colbert Kouzelný svět Pána prstenů)
CO BY ASI PROVEDLI S NAŠIMI POLITIKY?????