Čarodějnictví

4. července 2008 v 23:36 | Galadriel
ČARODĚJNICTVÍ
Čarodějnictví: praktikování přirozené magie - používání bylinek, svíček, kamenů, a dalších magických předmětů, zaklínání, prospěšná magie (láska, úspěch, zdraví, přátelství). Čarodějnictví je způsob životního stylu. Ve většině tradičních čarodějnických směrů je symbolizováno vyvoláváním mužských a ženských aspektů Božského vesmíru, sebe samého a přírody jako celku. Zahrnuje projev mužského a ženského jako spojení Boha a Bohyně. Čarodějnictví má základ ve vesmíru. Je to respekt a úcta ke všemu živému. Ti, kteří jsou aktivně zapojeni, často věří v reinkarnaci, karmu a Zákony Odpovědnosti.
Existuje všeobecně rozšířená představa, že černá magie je manipulativní a temná, zlá. Zatímco magie bílá je všeobecně považována za dobrou, hodnou, pomocnou.
Magie sama o sobě není ani černá ani bílá, avšak ti, co ji vykonávají často zapadají (přiklánějí )do jedné nebo druhé kategorie. Všude na světě existují lidé dobří i špatní bez ohledu na jejich vyznání. Čarodějnictví je vyznáním cti a úcty ke všemu živému. Znamená, že cokoliv děláte, vaše činy by neměly žádným způsobem nikomu ublížit. A pokud se opravdu někdo rozhodne škodit jen tak, aby to té "koze" natřel věřte, že se časem kouzlo vrací je to jako byste vyslali vlnu, která když najde cíl a zasáhne ho se navrací zpět.
Co to je Pentagram?
Pentagram - Pěticípá hvězda symbolizující západní pohanství. Je to starý symbol s mnoha významy. Vždy bývá postaven s vrcholem vzhůru. Může představovat 4 živly s pátým duchem nebo to má být člověk s roztaženými končetinami, představující smysl a hmotu. Někdy je hvězda v kruhu a potom se nazývá pentakl. Satanské kulty často používají pentagram, ale obracejí jej, aby symbolizoval hmotu nad duchem, podobně, jak to dělají s křesťanským .
Kdo je čarodějnice?
Osoba, která se zabývá magií. Pojem "čarodějnice" však není specifický pro žádné vyznání. Existují kouzelnické čarodějnice, křesťanské čarodějnice, židovské čarodějnice (většinou se nazývají Mystikové), satanské čarodějnice, čarodějnice Woodou a mnoho jiných. Každé z těchto vyznání užívá pojem čarodějnice k bližšímu určení osob, kteří zahrnují magii do své víry a jejich počínání. Ne všichni čarodějníci však zároveň používají magii v souvislosti s jakýmkoliv vyznáním.
Může magii provozovat každý?
Je to možné: magii může provozovat každý, kdo je ochotný naučit se příslušné techniky. To vyžaduje disciplínu, cvičení a jistou praxi a samozřejmě odhodlání-vše závisí na stupni pokročilosti, kterého chceme dosáhnout. Pokud se chce někdo něco naučit musí být však především trpělivý. Chodit, psát, počítat i mluvit jste se také nenaučili do druhého dne, ale postupným opakováním do té doby než jste zvládli první krok, slovo,....
Jak se člověk magii naučí?
Učením a vykonáváním. Záleží to na druhu magie, který se chcete naučit. Je vhodné číst, ptát se, studovat, cvičit a zase číst, psát, ptát se, studovat, cvičit, vykonávat. Podle mého je také důležité naučit se trpělivosti a magii používat jen tehdy je-li to opravdu nutné. Pokud si někdo bude dokola neustále vykládat karty nebo kývat kyvadlem na každý nový krok moc daleko nedojde.
BARVY SVÍČEK A JEJICH VÝZNAM
BÍLÁ - můžete si být jisti,že s ní nic nezkazíte.funguje v každém ročním období a poslouží pro jakoukoliv věštbu
ČERVENÁ - hodí se k ochraně zdraví a k věštbám,které se týkají fyzického i psychického stavu člověka
RŮŽOVÁ - je to barva lásky,proto toužíte-li vědět,zda vás nějaká potká,volte svíčky této barvy.jsou nejúčinnější
ORANŽOVÁ - Máte-li obavy z toho,že se vás události příštích dnů a měsíců mohou dotknout více,než vydržíte,použijte tuto barvu,,osobní ochrany"
ZLATÁ - hodí se nejlépe pro zodpovězení otázek ohledně majetku,např.jste.li zvědaví,zda vaše práce bude dobře finančně ohodnocena
ŽLUTÁ - čeká vás dlouhá a náročná cesta či sportovní dovolená?jaká bude,to vám nejlépe řeknou žluté svíčky
ZELENÁ - obecně platí,že zelená barva uklidňuje rozjitřené duše a upravuje vztahy.u svíček to platí stejně
MODRÁ - je to barva klidu.zapalte ji vždy,když budete zkoumat atmosféru ve vlastní rodině či mezi přáteli
HNĚDÁ - je vhodná pro věštby týkající se vašich domácích mazlíčků.ptejte se na cokoli -na zdraví,poslušnost či štěňátka
STŘÍBRNÁ - je nejlepší svíčkou,cítíte-li se unaveni a nemůžete dobře spát.vysvětlí vám příčiny a přinese hezké sny
TMAVOMODRÁ - nejste-li si jisti nějakým systémem nebo zvolenou strategií,může vám právě ona napovědět,jakou cestou se vydat
ČERNÁ - tak té byste se měli vyhýbat.má na věštbu negativní vlivy a pozitivní magie se stává nežádoucí a negativní
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama