Magie úvod

4. července 2008 v 23:03 | galadriel
ÚVOD
Nejstarší písemné památky zahrnují modlitby a zaříkadla, ve kterých se lidé obracejí k bohu (nějaké vyšší síle) o pomoc, dále recepty na elixíry zdraví, výsledky pozorování hvězd či popis kouzel. Kdyby toto kulturní dědictví bylo bezcenné, jistě by nepřežilo až dodnes. V dnešní době chápeme lidskou mysl lépe. Víme, že odpočinek je dobrým předpokladem k další kreativitě a že sny nám mohou napovědět řešení našich problémů. Současná magie spojuje tyto nové poznatky se starými tradicemi, aby tak přitáhla tajemné síly a umožnila splnit i tajná přání.
PROSTŘEDKY
Některé staré materiály a postupy se stále ještě používají:
ZAŘÍKADLO je jakýmsi souborem recitovaných , zpívaných či prostě napsaných slov, kterými autor žádá o určitý výsledek, jsou jednoduchou formou kouzel a často se vyskytují ve spojení se symboly a činy.
TALISMANY se vyrábějí z drahých šperků a vzácných kovů, do nichž se vyrývají slova, zaříkadla, jejich moc roste, jsou-li nad nimi vyslovena zaklínadla.
AMULETY pocházejí z pradávných dob a mají za úkol chránit osoby a předměty, mezi kouzelné předměty patří i přírodniny, které přinášejí štěstí, jde většinou o kameny, rostliny či byliny s léčebnou a magickou silou.
ČAROVÁNÍ
Kouzelné postupy vycházejí z prastarých zákonitostí barev, vůní, čísel, látek a symbolů, takže ke každému kouzlu se vztahuje konkrétní náčiní umocňující sílu kouzelných slov. Jsou to například barevné svíčky, stuhy nebo vůně. proto je nutné řídit se při čarování návodem.
PRAVIDLA
1) Každé kouzlo je třeba dobře promyslet a použít je jen za jedním účelem a pouze jednou. Nemělo by nikomu škodit (jinak se kouzlo může obrátit proti vám) a musíte mít jasno v tom, co skutečně potřebujete.
2, Magie pomáhá lidem v nouzi, nikoli nenasytným. Měla by vám přivést štěstí, ale nepomůže vám k bohatství.
3, Kouzelná slova musí působit pouze na ty, kteří je vyřknou, protože snaha ovlivňovat ostatní -byť s dobrým úmyslem- je považována za černou magii.
4) Formulky fungují pouze v případě, jsou-li vyřčeny s hlubokým soustředěním a konkrétním záměrem. Výsledky vždy tomu odpovídají.
5) Magie využívá síly cvičené a koncentrované mysli a může náš život v jistých ohledech změnit. Pokud jste na tyto změny připraveni můžete přistoupit ke konkrétním kouzlům a stát se čarodějem/nicí.
 


Komentáře

1 Ga-woon Ga-woon | Web | 20. srpna 2008 v 11:08 | Reagovat

Tohle je zajímavý! xc*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama