Základní schopnosti

17. července 2008 v 13:14 | galadriel

Základní schopnosti

Pokud magii skutečně ovládáte, je ve vašich rukou obrovská síla. Je sice těžké si ji představit - právě tak jako elektřinu nebo gravitaci - ale každý, kdo má jen trochu zdravého rozumu a trpělivosti, se naučí s její pomocí měnit svůj život. K ovládání magie nepotřebujeme věřit ve starověká božstva. Stačí mít otevřenou mysl a přijmout skutečnost, že ve vesmíru je mnoho sil, které nám mohou bít prospěšné, aniž bychom chápali jejich podstatu.
Většina čarodějů a čarodějek má své vlastní metody a postupy, které si osvojili během let praxe a praktického užívání prastarých způsobů řešení problémů, jimž čelí oni sami nebo ti, kteří k nim přicházejí pro radu. Je důležité, aby všichni noví zájemci procvičovali schopnosti, které jsou hlavním předpokladem k probuzení vnitřních sil jedince. Ovládání následujících postupů zvýší efektivitu kouzlení.
Hluboká koncentrace
Při čarování má být mysl naprosto soustředěná, a to výhradně na určený problém. Naprostá soustředěnost je důležitá, ať už se jedná o krátkou meditaci, nebo dlouhé a složité kouzlo. Hluboká koncentrace vám pomůže vyslat jednoznačné poselství k silám, které přání plní.
Tuto schopnost lze zlepšovat tak, že budete sledovat vteřinovou ručičku nebo digitální číslice hodin, a to po dobu jedné až dvou minut. Tímto způsobem se můžete zdokonalovat například při čekání na vlak, protože většina nádraží má nástěnné hodiny. Cvičení není zdaleka tak jednoduché, jak vypadá.
Meditace
Meditace je způsob komunikace s vlastním podvědomím. Tělo by při ní mělo být uvolněné a mysl bdělá. Naučte se záměrně posouvat hladinu vědomí. Meditace podsouvá do vědomí odpovědi na otázky, nová zjištění a informace. Jedná se o pasivní stav, při kterém se slova a myšlenky samovolně vynořují v mysli. Posaďte se rovně a uvolněte se. Neposlouchejte hudbu, jen zavřete oči a soustřeďte se na vlastní dech, který postupně prohlubujte a zpomalujte. Měli byste cítit klid a uvolnění. Upokojte se a nechte všechny rušivé vlivy plynout kolem sebe. Máte-li vše pod kontrolou a cítíte-li se připraveni, zaměřte se na předmět meditace. Může jím být problém, který si přejete vyřešit v podobě slova, symbolu či částí textu, na které se vědomě soustředíte. Myšlenka má vstoupit do vašeho vědomí jasně formulovaná. Nechte vědomí vytvářet proud myšlenek k danému konceptu a všímejte si jejich postupu. Pokud myšlenky ulétnou jinam, začněte znovu a obraťte pozornost opět na původní slovo či symbol. Postupně zjistíte, že takové těkavé myšlení se zklidnilo a vynořily se nové nápady související s předmětem meditace. Začněte kratšími, zhruba desetiminutovými meditacemi a postupně jejich trvání prodlužujte, avšak nejdéle na dobu třiceti minut.
Tvůrčí vizualizace
Důležitou součástí magie je vizualizace očekávaného výsledku. Jde o aktivní proces probíhající opět za změněného stavu vědomí, kdy tělo zůstává uvolněné, avšak mysl zůstává bdělá. Posaďte se do pohodlné polohy, narovnejte se, hlavu držte vzpřímeně, ramena a krk uvolněte. Nehrbte se, abyste mohli lépe a zhluboka dýchat. Soustřeďte se na nějaký předmět a vytvořte si v duchu jeho jasný obraz. Ti, kteří mají problémy s představivostí, se mohou soustředit na pocity, které v nich konkrétní předmět vyvolává. Vytvořte si představy, v nichž je předmět zasazen do určitých barev, tvarů, jisté atmosféry, krajiny apod. Tuto schopnost je možné procvičovat četbou knih, které líčí scény a události tak živě, že se cítíte být svědkem, nebo dokonce účastníkem děje.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama