Září 2008

ROHAN pár veršů.....

29. září 2008 v 23:33 | Galadriel |  Kouzelný svět Pána prstenů

Žalozpěv Rohirů

Kde je teď jezdec a kůň? Kde roh, který pěje?
Kde je teď přilba a pancíř a vlas, který věje? Kde je teď ruka a harfa a oheň, jenž hraje? Kde je to jaro, ta sklizeň, ta pšenice kde je? Jako déšť po horách přešly a jako větérek v louce; na západ odešly naše dny přes stinné kopce. Kdo lapí kouř, když se umřelé dřevo pálí, kdo spatří vracet se roky, jež do Moře napadaly?

Théodenův bitevní pokřik

Vzhůru teď, vzhůru, Jezdci Théodenovi! Lítý boj čeká: plameny a činy! Kopí se štípe, štít jiskry křeše, den mečů, den rudý, nežli slunce vzejde! Jeďte jen, jeďte! Do Gondoru jeďte!

Bělohřívákův epitaf

Věrný, a přece pána svého zhouba, Bělohřívák rychlý, rohanských stád chlouba.

Orlando Bloom

29. září 2008 v 22:06 | Galadriel |  Pán prstenů - Herci
Orlando Bloom
Narozen: 13.1.1977-kozoroh
Místo narození: Cantebury,Kent,England,Uk

Vlasy: hnědé až černé
Oči: Hnědé
Zvl. Znamení: Tetování u pupíku
Hobby: Surf,Snowboarding,Lyžování
Orlando Bloom žil jako obyčejný, normální kluk se svými rodiči a mladší sestrou Samanthou.Jako malý kluk se hrozně rád předváděl a bavilo ho hrát různá předstasvení. Jeho matka ho v tom podporovala a tak se zůčastňoval tamních hereckých festivalů.V 16-ti letech odjel do Londýna a tam se připojil k National Youth Theatre. Účinkoval s nimy přes dvě sezóny a poté dostal stipendium na hereckou školu- British American Drama Academi.Zahrál si ve hře A Walkin theVienna Woods.

Po tom dostal nabídku na malou roli ve filmu Wilde roku 1997.Neodmítl.Poté šel studovat na prestižní školu v Londýně - Guildhall School of music and Dramat.Při tom hrál v divadelním představení, kde měl děsivou nehodu.Spadl ze druhého patra na záda. Může děkovat bohu že se mu nic nestalo s páteří, nebo s míchou. Zanedlouho ho z nemocnice pustily a mohl zase studovat.Jako všichni z té školy, šel i on na přijímací řízení, kvůli obsazení herců na místa v pánovi prstenů.

Na něj se usmálo štěstí.Peter Jackson si vybral jeho.Avšak na roli Faramira.Pak si dal Orlando s Peterem Jacksonem schůzku a on své hodnocení přehodnotil.Najednou neměl Orlando jen další vedlejší roli, ale jednu z hlavních.Stal se Legolasem Greenleafem.Vzali ho dva dny před ukončením studia roku 1999.Orlando se velice připravoval,neboť nesměl nic nechat náhodě.Učil se jezdit na koni,střílet lukem, šermovat....Sám říká,že je to teď jeho koníček.Avšak se to v běžném životě moc uplatnit nedá. Jako skoro všichni herci z Pána Prstenů, se i Orlando stal tím vlemi slavným mužem.Odevšad mu chodily nabídky na různé filmy.

Žalozpěv pro Théodena

28. září 2008 v 13:58 | Galadriel |  Kouzelný svět Pána prstenů

Žalozpěv pro Théodena

Tak se tedy v rostoucím temnu připravil král Marky, aby vedl své Jezdce cestou na východ. Srdce byla těžká a mnohé se ve stínu chvělo.
[...]
Zazněla jediná trubka. Král zvedl ruku a vojsko Marky se tiše dalo do pohybu. Napřed jelo dvanáct proslulých Jezdců, mužů z královského domu. Potom král s Éomerem po pravici. ... Za ním jel Smíšek na Stybbovi s gondorskými jízdními posly a za nimi opět dvanáct mužů z královského domu.
[...]
Dál dolů šedou cestou jeli podle Sněžné, chvátající přes kameny; vesničkami Podbrázdím a Nadříčím, kde z temných dveří vyhlížely smutné tváře žen, a tak bez rohů, harf a hudby lidských hlasů začala veliká jízda na východ, o níž pak po mnoho lidských životů zpívaly rohanské písně.
 Ze Šeré Brázdy za šerého jitra   
s tvrdými muži Thengelův jel syn.
Do Edorasu dojel, dlouhověké síně,
záštity Marky, zahalené mhou;
trámoví zlaté temnotou se krylo.
Sbohem dal svému svobodnému lidu,
krbu i křeslu, kolébce též králů,
kde dlouho dlel, než světlo zemdlelo.
Vpřed vyjel král, strach v patách kráčel.
Vedl ho osud, věrností se skvěl;
přísahu složil, slavně splnil pak.
Vpřed vyjel Théoden. V noci jel i ve dne,
pět nocí na východ nes' národ kůň;
to Eorlovce úvalem a úžlabinou,
šest tisíc oštěpů šlo k zemi Sluneční,
k mocnému Mundburgu pod Mindolluinou,
kde město Mořských králů klesá
ohněm a nepřáteli obklíčeno nyní.
Sudba jim dala spěch, soumrak je stínil,
jezdce i koně; jejich kopyta
potuchla v tichu, píseň praví nám.Zdroj

Lord Of The Rings Rohan Theme

28. září 2008 v 13:37 | Galadriel |  Pán prstenů - Hudba

Rohan themeVše nejlepší Clarett

28. září 2008 v 13:23 | Galadriel |  SB
Tak Clarett tady máš malinkej dárek k včerejším narozeninám =)

Další SB

28. září 2008 v 13:23 | Galadriel |  SB
Mám daší spřátelený blog Parvaty, na kterém najdete spoustu informací např. o Pirátech z Karibiku, Letopisech Narnie, Harry Pottrovi ....a dalších, mimo to píše i moc hezké povídky, takže určitě stojí za náštěvu.

NĚKOLIK ZAJÍMAVÝCH GEOGRAFICKÝCH ÚDAJŮ

28. září 2008 v 12:44 Místa Středozemě

NĚKOLIK ZAJÍMAVÝCH GEOGRAFICKÝCH ÚDAJŮ

Následující tabulky byly sestaveny s použitím hodnot převzatých z příslušných regionálních nebo politických map.

Horstva

 POHOŘÍ 
 DÉLKA V MÍLÍCH 
Železné horyneznámá
Pelórineznámá
hory Mordoru1282
Popelavé hory
498
jižní Ephel Dúath
501
západní Ephel Dúath
283
Bílé hory852
Mlžné hory (včetně Angmarských hor)702
Šedé hory580
Modré hory (1. věk:928
Modré hory (3. věk)559
severní
389
jižní
170

Vnitrozemské vodní plochy

 JEZRO, MOŘE 
 ROZLOHA VE ČTVEREČNÍCH MÍLÍCH 
Helcar1 025 000
Rhun17 898
Núrnen5 718
Nenuial639
Linaewen407
Mithrim256
Nen Hithoel244
Helevorn105
Dlouhé jezero93

Řeky

 ŘEKA 
 DÉLKA V MÍLÍCH 
Velká Anduina1 388
Lesní řeka / Bystrá řeka835
Gelion780
Mšená / Šerava689
Brandyvína573
Želíz395
Sirion390
Lefnui382
Luna307

Politické útvary

 ZEMĚ 
 ROZLOHA VE ČTVEREČNÍCH MÍLÍCH 
Obnovené království (4. věk)909 510
Gondor (největší rozloha)716 426
Jižní království (včetně Harondoru)
471 158
východní území
206 511
Umbar
38 757
Harad486 776
Arnor245 847
Arthedain
113 957
Cardolan
83 299
Rhudaur
48 880
Númenor167 961
Rohan52 763
Kraj21 400
Převzato z Atlasu Středozemě od Karen Wynn Fonstadové, (Mladá Fronta, 1998).

Viggo - obrazky

27. září 2008 v 0:46 | Galadriel |  Pán prstenů - Herci
Tipovali by jste, že náš Aragorn oslaví 20. října už své 50. narozeniny? Podle mě vypadá na svůj věk pořád skvěle.


Mě osobně se líbí Viggo s vousama víc než hladce oholenej, ale je to věc názoru. Ty vaše mi napište do komentářů.

Obrazkovy LOTR-kvíz

27. září 2008 v 0:20 | Galadriel |  Soutěže
Tak jsem se rozhodla trochu si vás vyzkoušet, vybrala jsem několik obrázků herců, kteří si zahráli v Pánu prstenů a na vás je, napsat číslo obrázku a jméno postavy, kterou hráli.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.


Tajné deníky z LOTRa

26. září 2008 v 23:27 Kouzelný svět Pána prstenů

Glum

Den 1: Nemohl jsem spát, tak jsem se vydal na obvyklou noční proplázku po Emyn Muil, kde jsem náhodou konečně narazil na miláška, který mi tolik let chyběl. Má krásné modré oči.
Později: Když jsem se po dlouhém absťáku chtěl s miláškem trochu pomazlit, ten tlustý ohava, co ho doprovází, vyskočil jako křepelka a jal se ho bránit. Samotný milášek mi přiložil nůž na krk! tehdy mi došlo, že to není můj Bilbo, i když se mu ve tmě trochu podobal. Tenhle je mladší, hezčí a má ještě větší Pytlík!
Den 2: Vlečou mě někam na elfském provaze, který mě pálí na mou jemnou pokožku. ten tlustý, kterému milášek říká Sam, z mé přítomnosti zjevně není moc nadšený. Asi chtěl mít miláška jen pro sebe, pokrytec jeden! Po neúspěšných pokusech shodit Sama za provaz ze skály nebo za něj zatáhnout miláška do křoví mi jej milášek musel sundat. Jsem sice rád, že se mě konečně dotkl, nechápu ale, co na tom tlustém vidí, že ho tak brání.
Den 3: Vedu Frodíka do Mordoru. Jdu schválně oklikou, abychom se líp poznali, ale ten tlustý žárlivec nám nenechá chvilku pro sebe.
Den 4: Jestlipak už se Frodíkovi začínám líbit? Sundal mi ten obojek kvůli svým osobním sympatiím, ne? Přemýšlím, že si udělám afrocopánky... Aspoň dva...
Den 6: Došli jsme k Formaldehydovým močálům. Jsou tu konzervovaná mrtvá těla z bitvy Posledního společenství. Sauron nikdy nepřišel na chuť klasickým muzeím. Ani orientačním tabulím, když je o tom řeč. Škoda, že nemůžu provádět každého zvlášť, cha cha cha. Jasně jsem Frodíka varoval, aby se nenakláněl moc nad hladinu a dával si pozor na toxické výpary. samovi jsem řekl, ať se pořádně projde kolem jednotlivých expozic a zhluboka dýchá.
Později: Samozřejmě to spletli, hloupoučcí hobiti. V oddělení "elfští generálové" jsem musel z formalínu tahat Frodíčka. Byl mírně omámený a blábolil něco o prstenu. Jak daleko se Samem došli, sakra? No, aspoň jsem si ho zase osahal. Ale jen na chvilku, bohužel. Sam mě asi zabije, jestli si něco zkusím.
Den 7: Frodík se vzbudil během mé noční automasáže. Předstíral jsem, že vzpomínám na tu cetku z pouti, co jsem daroval na památku mé první lásce, Bilbovi. Dali jsme se do řeči a zjistil jsem, že Frodík kdesi vyhrabal moje skutečné jméno. Možná mě miluje, když se o mě tolik zajímá. Sam zrovna spí. Naši intimní chvilku narušil přílet muzejní ostrahy na jakémsi přerostlém kříženci netopýra a mihule potoční. Sauronovy inseminační experimenty neberou konce. Krom toho účtuje nehorázné vstupné, takže jsem hobitům raději doporučil úkryt. Frodo byl tak krásný, když byl vyděšený. Jen mi dost vadilo, že se v napjaté chvíli držel Sama za ruku. Sauronovi zřízenci mají pěkně nudné uniformy. A nepříjemné vystupování.
Den 10: Dorazili jsme k Černé Bráně aniž by se můj vztah s Frodem jakkoli vyvinul. Padá na mě deprese. Zase mi začalo chrastit ve sluchátkách, jako pokaždé, když se přiblížím k Mordoru. Pitomý SauroTel. V Roklince jsem s E-mobilem nikdy podobné problémy neměl. Když jsem se to snažil vyladit, Sam spadl ze skály. Má radost ale netrvala dlouho, Frodo ho šel zachránit. Pořád nechápu, co na něm vidí. Nenechal jsem Froda odejít do Sauronovy náruče, protože by mi chyběl a Saruman by žárlil. Perverzní bulbofil. Namluvil jsem miláškovi, že vím o jiné cestě do Mordoru. Uvěřil mi. Možná mě přece jen miluje. Sam se tvářil, jako by mě chtěl zabít. Milášek má krásné hebké šaty, které navíc hezky voní. Jestlipak pere u Gandalfa?
Den 13: Konečně jsme dorazili k řece, kde jsem si mohl ulovit nějaké rybišky. Už jsem si dlouho nedal suši. Hobiti se v pozadí hádali. Zaslechl jsem něco o prstenu. takže je to pravda, že jsou zasnoubení? Ale milášek taky říkal, že mi chce pomoct. Někdy se ve Frodíkovi fakt nevyznám. Jestlipak by si se mnou dal koupel? V noci se vrátil Glum a zase jsme se pohádali. Kdysi jsme sice bývali jako jeden, ale kouzlo našeho vztahu je dávno pryč. Poslal jsem ho k vodě, slizouna jednoho. Kdyby si aspoň udělal afrocopánky...
Den 14: Na důkaz lásky jsem Frodovi přinesl dva zajíčky. symbolizují přece velikonoce, svátky jara, a jaro, to se všechno páruje! A tomu tlustému to beztak nedojde... Tvářil se sice kysele, ale on to snad ani jinak neumí... TEN BARBAR MI JE UVAŘIL! Naše válka o Froda nabývá nových rozměrů. A co chtěl symbolizovat těma bramborama? K jídlu přece nejsou. A přidal tam nějaké zelené lístečky. Že oni něco mají s tím feťákem Legolasem? Možná mě Sam chtěl otrávit! No, já to jíst nebudu... Kolem šly další nudné uniformy. Zaslechl jsem hrdličky a vydal se je hledat, třeba to Frodovi konečně dojde...
Den 15: Nemůžu nikde Frodíčka najít. Že by mi utekl se Samem, zrádce jeden proradná? Stýská se mi po Glumovi. Celý den se poflakuju Ithilienem, všude plno nadržených chlápků v kápích a na každém stromě vývěska: "Hledám ženu. Na vzdělání, vzhledu a pohlaví nezáleží. Faramir". Možná se přihlásím. Našel jsem bezva jezírko, určitě plné rybišek. Na deprese prý pomáhá přejídání. Asi to zkusím. Teď by bodly zelené lístečky...
Večer: Milášek se pro mě vrátil! Už bez Sama. Asi to nějak rychle střídá... Váhal jsem, ale těm očkám se nedá odolat. Snad se konečně pomazlíme... Tak zase nic, zajal mě Faramir. Možná si myslí, že jsem žena. Zřejmě jich moc v životě neviděl. Než jsem s ním stihl probrat ten inzerát, vrátil se Glum. Pořád nechápe, že s naším vztahem je konec, otrapa jeden. Konečnějsem na roztrhání, a to ani nemám afrocopánky...
Den 16: Kdo by mohl mít číslo na Geodézii Středozem? Chtěl bych vědět, jestli je do Mordoru vážně nějaká jiná cesta...
Den 17: Faramir vede mě a Froda do Osgiliathu. Jednoho z nás chce představit otci jako svou nevěstu. Slibuje to oběma. Proradní lidi. I když být s Frodem v jednom harému taky není k zahození. Doufám, že si nechce vzít i Sama...
Den 20: V Osgiliathu nás dostihla muzejní ostraha na své mihuli. Nevěděl jsem, že jsou tak vytrvalí. Můj vychytralý milášek chtěl místo vstupného podstrčit jakousi cetku, ale Sam mu v tom zabránil. Už si asi dlouho lezou na nervy, protože Frodík na toho tlustého ohavu konečně vytáhl nůž. Ale dál se nedostal. Škoda... Faramir nás pustil na svobodu, že prý nechce takhle rozhádaný harém. Večer se vydal na obchůzku Osgiliathu s nějakými papíry.Den 21: Zase jsem se pohádal s Glumem. Trval na tom, abych svého vyvoleného představil nějaké jeho kamarádce z mládí, prý aby ho posoudila. Nevím, kam tím směřuje. Žárlivý tupec. Být na roztrhání má taky svoje nevýhody. Asi si ty afrocopánky rozmyslím.

Sean Astin

26. září 2008 v 22:36 | Galadriel |  Pán prstenů - Herci
Povolání: Herec
Věk: 37
Datum narození: 25.02.1971
Místo narození: Santa Monica, Kalifornia, USA
Znamení: Ryby

Životopis

Sean Astin si zahrál ve veleúspěšné trilogii Pán prstenů, ve které obsadil roli hobbitta Sama. Jako herec debutoval ve filmu Rošťáci a kromě něj si zahrál ve snímcích jako Bourák, Skandál!, Odvaha pod palbou, Memphiská kráska, Encino Man, Like Father, Like Son, Kam tě den zavede, Staying Together, Válka Roseových, Nejlepší máma nebo Low Life, za který získal ocenění pro nejlepšího herce na filmovém festivalu Fort Lauderdale. Kromě toho má na kontě nezávislé snímky Deterrence, Kimberly, The Last Producer a Boy Meets Girl. První profesionální hereckou příležitost získal v seriálu Please Don't Hit Me Mom, ve kterém si zahrál se svou matkou Patty Duke. Astin je také úspěšným režisérem - za film Kangaroo Court, který produkoval se svou ženou, byl nominován na Oscara. Minulý rok byl na filmovém festivalu Sundance uveden jeho krátký film The Long and Short of It, který vznikl na place v průběhu natáčení Pána prstenů a má s tímto filmem společných několik herců i členů filmového štábu. Astin režíroval také některé epizody televizních seriálů Perversions of Science, Angel a Jeremiah. V současné době připravuje film, který je inspirován povídkou Cornella Woolricha 3 O'Clock.

Filmový Hobit nebude žádný Pán prstenů pro děti

26. září 2008 v 20:08 | Galadriel |  Hobit

Filmový Hobit nebude žádný Pán prstenů pro děti

Guillermo Del Toro
Los Angeles - Záhy po červencové premiéře druhého Hellboye se mexický režisér Guillermo del Toro odstěhuje na Nový

Zéland a začne pracovat na tom, aby v letech 2011 a 2012 vstoupily do kin dva netrpělivě očekávané filmy, v nichž se znovu na plátnech objeví Bilbo Pytlík i čaroděj Gandalf.
Deset let od uvedení prvního snímku podle Tolkienovy trilogie Pán prstenů diváci uvidí, co tomuto příběhu předcházelo - ve filmu Hobit a v druhém, zatím nepojmenovaném dílu, který spojí oba nové filmy s Pánem prstenů do pentalogie.

Jackson jako producent

"Těch pět filmů je jako symfonie - to, co vytvořím já, je předehra. Může mít jiné odstíny i jinou energii," říká del Toro. "Rádi bychom stvořili samostatně stojící dílo, které ale půjde začlenit do celé té symfonie. A možná tak stvoříme jednu z nejkrásnějších filmových symfonií všech dob!"
Gandalf
Pán prstenů je - přinejmenším co se vůle a velikosti projektu týče - mistrovským kouskem novozélandského režiséra Petera Jacksona, kterého po počátečních obavách vzývá většina fanoušků jako toho pravého, kdo dokázal adekvátně převést na plátno monumentální dílo J. R. R. Tolkiena.
S příznivci ságy se radovali i běžní diváci - a s nimi i kinaři celého světa. Trilogie čítající filmy Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále vydělala celosvětově jen v kinech zhruba tři miliardy dolarů a stejně tolik na DVD a merchandisingu; třetí díl dostal jedenáct Oscarů včetně ceny za režii pro Jacksona.
I proto se zdálo jisté, že režií Hobita bude pověřen Jackson. Následovaly ale spory ohledně výdělků z DVD a pak kompromis, když si obě strany uvědomily, že se navzájem potřebují. Studio navíc tlačil i termín, kdy jim vyprší autorská práva.
Jackson se tak nakonec jako symbol pro fanoušky posadí na sesli producenta, režie ale bude plně v rukou del Tora.

Bude to moje vize

Autor Hellboye a Faunova labyrintu propaguje v současné době druhý díl Pekelného chlapíka s podtitulem Zlatá armáda - do českých kin by měl vstoupit v září. Při té příležitosti prozradil i informace související s přípravou hobitích filmů.
Pán prstenů
Pokud se mu povedou tak, jako podle prvních ohlasů pokračování Hellboye, mají se fanoušci na co těšit. Del Toro slibuje, že bude respektovat předlohu J. R. R. Tolkiena i to, jak svět Středozemě pojal v Pánovi prstenů Peter Jackson. Zároveň chce přijít s originálním pohledem a novými bytostmi.
"Bude to moje vize, o tom není pochyb," vzkazuje. A přestože je Hobit oproti slavné trilogii určen pro mladší čtenáře, rozhodně nechce udělat "žádného Pána prstenů pro děti". I jeho dřívější filmy dávají tušit, že by mohlo jít o víc než o monumentální ilustraci děje.
Pán prstenů
Už je jisté, že v roli Gandalfa se vrátí Brit Ian McKellen, stejně jako Andy Serkis, jehož tělo a pohyby se po počítačové úpravě staly "předlohou" pro postavu Gluma. Podobně chce pracovat del Toro i tentokrát.
Protože stejně jako ve Faunově labyrintu mají hrát roli exteriéry, nebude to prý s CGI efekty přehánět a spolehne se i na kombinaci obou přístupů a na animatroniku.
Další role podle režiséra zůstávají pořád otevřené - i když se v souvislosti s filmem mluví mimo jiné o hvězdě aktuálního hitu Wanted Jamesi McAvoyovi v roli Bilbo Pytlíka. "Obsadíme film tak, aby to odpovídalo předloze - nikdo není předem vyloučen." říká jen.

Most k trilogii

První film bude adaptací Tolkienovy knihy Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, která vyšla poprvé v roce 1937 a jejíž jednodušší příběh dějově předchází mohutnější trilogii, vydané poprvé v letech 1954 a 1955.
Wanted - James McAvoy
Druhý scénář bude vycházet z materiálů a kosmologie celého světa Středozemě, které skýtá Tolkienovo rozsáhlé dílo. Měl by představovat most mezi Hobitem a prvním z Jacksonových filmů, Společenstvem Prstenu. Původní trilogie by se tak rozrostla do pentalogie.
Není zcela jasné, z čeho Del Toro při psaní scénáře druhého filmu vychází. Může totiž použít jen čtyři knihy, na které má produkce práva. Zatím dost nekonkrétně hovoří o různých poznámkách pod čarou, vysvětlivkách a dalších dodatečných materiálech.
"Už jsme se nad tím sešli a jsme nadšení. V žádném případě nepůjde o výplň, ale důležitou součást vyprávění, která mapuje nějakých padesát let historie ve Středozemi. Bude tam i pár věcí z prvního filmu, ale z jiného úhlu pohledu."
První film by se měl začít natáčet ještě letos na Novém Zélandu, kam se režisér i s rodinou načas přestěhuje - záhy po americké premiéře druhého Hellboye, která je plánována na 11. července. Oproti dřívějším zprávám se ale nebudou oba filmy točit zároveň, jako to bylo u Pána prstenů.
Kdo z toho určitě nemá radost, je Christopher Tolkien, dnes už třiaosmdesátiletý syn J.R.R. Tolkiena. Nejenže nesnáší Hollywood, ale hlavně má pocit, že je okrádán. Když v roce 1969 jeho otec prodal práva - údajně pod tlakem, protože potřeboval na daně - ve smlouvě bylo, že rodina dostane 7,5 procenta z výdělků.
New Line Cinema jim tak prý dluží zhruba 80 milionů dolarů a Christopher dal k soudu podnět, ve kterém požaduje okamžité zastavení příprav na natáčení.

Nejlepší kniha? Bible a Pán prstenů, tvrdí Američané

25. září 2008 v 22:51 | Galadriel |  Kouzelný svět Pána prstenů

Nejlepší kniha? Bible a Pán prstenů, tvrdí Američané

New York - Společnost Harris Poll se rozhodla uspořádat ve Spojených státech anketu o nejoblíbenější knihu. Ptala se více než dvou a půl tisíc lidí po celé zemi.
Vítězně z toho vyšla Bible. Pro většinu oslovených je nejlepší a nejoblíbenější knihou. Na dalších místech už tak jasné pořadí není.
Na druhé místo kandidují s přibližně stejným počtem hlasů sága J.R.Tolkiena Pán Prstenů a román Margaret Mitchellové Gone With the Wind, známý v České republice pod názvem Jih proti Severu.
Kralická Bible
Pán prstenů - obal CD
Autor: Supraphon

zdroj:http://aktualne.centrum.cz

Pobertův plánek

25. září 2008 v 20:32 | Galadriel
Pobertův plánek je vynález čtyř bradavických studentů - Jamese Pottera,Siriuse Blacka,Remuse Lupina a snad i Petera Pettigrewa.
Plánek se otevírá magickou formůlí -Slavnostně přísahám,že jsem připraven ke každé špatnosti.
A zavírá se - Neplecha ukončena
Plánek vám ukáže každého kdo je v Bradavích,kde je a kam chodí...
***
,,Pan Náměsíčník skládá profesoru
Snapeovi svou nejhlubší úctu a zároveň
ho žádá,aby svůj frňák nestrkal
do cizích záležitostí."
-
,,Pan Dvanácterák souhlasí s panem
Náměsíčníkem a chtěl by pouze dodat,
že profesor Snape je odporný ničema."
-
,,Pan Tichošlápek by rád vyjádřil svůj
údiv,že takový idot jako Snape se vůbec
mohl stát profesorem."
-
Pan Červíček,přeje profesoru
Snapeovi příjemný den a doporučuje:
Slizoune,umyj si vlasy!"

Eliah Wood

25. září 2008 v 20:04 | Galadriel |  Pán prstenů - Herci
Datum narození : 28.01.1981
Místo narození : Cedar Rapids, Iowa, USA
Znamení : Vodnář
Rodina :
Matka : Debrah Wood
Otec : Warren Wood
Sourozenci : Mladší : Hennah Wood,starší : Zachariah Wood
Eliah se narodil jako druhý syn matky Debrah a otce Warrena Wooda. Jeho talent se projevil již na základní škole, když v roce 1987 účinkoval v pěveckém sboru "The Sound Of Music" na každoročním festivalu základní školy. Následující rok získal hlavní roli v "The Wizard Of Oz", dalším hudebním představení v jeho škole, které bylo součástí festivalu "Hooray for Hollywood." Když jednoho dne viděla Eliahova matka televizní reklamu, řekla si, že by mohl začít dělat nějakou podobnou práci pro televizi.Tak jej v 7letech zapsala do místní modelingové školy Avant Studios.O půl roku později jela se svým synem zúčastnit se konkurzu pro mezinárodní modelingovou a talentovou asociaci "International Modeling and Talent Association" do Los Angeles. Pro Eliaha to bylo poprvé, co se dostal do Kalifornie. Snahu jeho matky vystihuje Eliahovo tvrzeni, že měla velkou zásluhu na jeho začínající kariéře. Na konkursu bylo přes 200 dětí a 300 nadějných talentů do 30 let. Eliah na sebe natolik upoutal hlavního manažera,který o něj začal více zajímat.Po několika dnech jej Elijahův talent natolik oslnil, že mu nabídl možnost stát se hercem. Eliah neváhal a nabídku přijal. Kvůli jeho kariéře se rodina přestěhovala do Los Angeles, ačkoliv se to může zdát ukvapené, toto rozhodnutí se velmi vyplatilo.V roce 2005 ho režisér Robert Rodriguez obsadil do svého velice úspěšného filmu Sin City - město hříchu. Objevil se zde jako děsivě klidný Kanibal Kevin.

Billy Boyd

25. září 2008 v 19:54 | Galadriel |  Pán prstenů - Herci
Billy Boyd (* 28. srpna 1968, Glasgow) je skotský herec. Narodil se ve Skotsku Marry a Williamovi Boydovým. Má starší sestru Margareth. Vystudoval Královskou skotskou akademii umění a po absolvování pracoval jako tiskař knih. Zajímal ho zpěv a herectví a tak zkusil štěstí v Pánovi prstenů. Dříve už hrál ve skotském seriálů Inspektor Taggart. Role Peregrina Brala ho nesmírně proslavila, že začal dostávat nabídky na jiné filmy i seriály. Dokonce nadaboval jednu z postav v posledním díle panenky Chucky. Některý ze seriálů je např. Instant Incredible. Minulý rok se Billymu narodil syn Jack se svojí dlouholetou partnerkou Ali McKinnon. Založením rodiny se Billy hodně změnil a rozhodl se dát si od hraní pohov. Naproti tomu si založil skupinu Beecake, se kterou už vydal 1 CD a pořádá všemožné koncerty. Teď se konečně cítí být šťastný.


Bradavice- Obrazky

25. září 2008 v 15:20 | Galadriel10 způsobů jak naštvat Snapea

25. září 2008 v 15:14 | Galadriel
 1. Rozdělejte si v hodině lektvarů do kotlíku mydlinky a začněte si tam prát špinavé ponožky.
 2. Napište mu milostný dopis, který končí slovy Tvoje tajná ctitelka (nebo ještě líp- tvůj tajný ctitel =o))
 3. Při odchodu ze třídy stepujte
 4. Když vám bude ukazovat, jak se ukázkově porcují červy, vynadejte mu, že je odporný vrah zvířat.
 5. Když se k vám nakloní, vyhrňte mu rukáv, ukažte na jeho znamení zla a vynadejte mu, že je zlý chlapeček, že si kreslí po ruce. =o)
 6. Celou hodinu na něj zamilovaně koukejte.
 7. Zeptejte se ho, jestli se díval na VyVolené nebo na Big Brothera.
 8. Uprostřed hodiny jezte tatranku opavia a drobte si do kotlíku.
 9. Zeptejte se jaký používá šampón na vlasy, že byste taky chtěl takový.
 10. Před celou třídou mu říkejte Sevie

Smíšek a Pipin

25. září 2008 v 14:26 | Galadriel |  Pán prstenů - Obrázky