Listopad 2008

Enya-AND WINTER CAME

30. listopadu 2008 v 20:39 | Galadriel |  Enya
Enya vydává nové album s názvem AND WINTER CAME. Enya na albu pracovala celé dva roky se svým nerozlučným týmem, s producentem a aranžerem Nicky Ryanem a textařkou Romou Rayen. Album bylo nahráno v Aigle Studios blízko Dublinu a vznikalo původně jako vánoční album Enyi. I když se nakonec o čistě vánoční album jednat nebude, rozhodně neztratí nic ze své mystické a tajemné atmosféry, jaká se právě od náhravek Enyi očekává.


And Winter Came
Journey Of The Angels
White Is In The Winter Night
O Come O Come Emmanuel
Trains And Winter Rains
Dreams Are More Precious
Last Time By Moonlight
One Toy Soldier
Stars And Midnight Blue
The Spirit Of Christmas Past
My! My! Time Flies!
Oíche Chiúin (Chorale)Moje diplomy =)

30. listopadu 2008 v 20:20 | Galadriel
Tak jsem se po dlouhé době, zůčastnila dvou soutěží a tady jsou diplomky oba jsou moc krásné děkuji... =)

Železná neděle...

30. listopadu 2008 v 14:04 | Galadriel
Konečně je tu první adventní neděle a já mám trochu času, moc se všem omlouvám, že jsem tu týden nebyla, ale neměla jsem vůbec čas. Měla jsem spoustu práce a navíc jsem měla obrovskou obědnávku na adventní věnce na stůl, na dveře, girlandy... takže jsem se nezastavila a večer padla vyčerpaná do postele. To nejhorší už mám za sebou =) teď už to bude jen pár svícnů na štědrovečerní stůl, ale na to mám ještě čas. Dárky mám už s větší části nakoupené, výzdobu hotovou, takže si můžu užívat krásné předvánoční období... a vám přeji krásný zbytek dne


Galadriel


Guillermo Del Toro – Scénář Hobita se rodí jako kouzlem

23. listopadu 2008 v 17:35 | Galadriel |  Hobit
Práce na filmovém Hobitovi úspěšně pokračuje, už se nám rodí scénář..... měl by být hotov na přelomu roku, takže by se snad brzy mohlo začít točit!!!!!!!!!Jsou to dva z nejuznávanějších filmařů této generace, ale když dáte Guillerma del Toro a
Petera Jacksona do jedné místnosti se scénáristkami Fran Walshovou a Philippou Boyensovou, začnou se chovat jako… Beatles, sdělil del Toro pro MTV News.

"Nevím, jestli jsem Ringo nebo John nebo co, ale všichni jamujeme současně," smál se.
Ale žerty stranou, pokud se v literárním světě dá něco porovnávat s úspěchem Beatles, musí to být "Hobit" a "Pán prstenů", kterých se prodaly po celém světě stovky milionů výtisků.
A jak to tedy vypadá, když se tito čtyři scénáristé sesednou, aby pracovali na nadcházející adaptaci "Hobita"?
"První věc je, že někdy se sesedneme všichni dohromady nebo vedeme videokonferenci. A to jsou setkání, které mohou trvat dva, tři dny," vysvětluje del Toro a vůbec poprvé se tak zmiňuje o zásadní stránce této spolupráce.
"Ale pak je to skoro, jako bychom se do určité míry střídali - nebo dostaneme každý moc velký domácí úkol a pak se znovu sejdeme. A pak si ten úkol společně probereme a využijeme poznatky z něj.

Podobnou společnou práci už jsem dělal dřív. U Prince bez království jsem spolupracoval na scénáři spolu s dalšími dvěma autory ve Španělsku. Tam jsme ale využívali jenom e-mail," pokračuje. "Je to složité, když vám schází vzájemné sympatie. Ale pokud fungujete na podobné vlně, je to skvělé."

Je to naladění na společnou vlnu, díky kterému je vztah členů skupiny stejně blízký jako třeba u Smíška a Pipina," říká del Toro - každý má po ruce včasné řešení ve formě odpovědi na problém druhého.


"Děje se to skoro jako kouzlem, v naprosté souhře. Je to prostě… k věci, na kterou myslím, dostanu najednou e-mail… nebo mi na ni například odpoví Philippa," říká del Toro. "Když se sejdeme, když jsme propojení v konferenci, tak na věci, o kterých uvažujeme, dostaneme odpověď od někoho druhého."

Del Torovi tahle spolupráce připadá tak užitečná, vysvětluje, že zatímco původně se soustřeďoval na film dvě, zatímco Jackson a spol. se věnovali filmu jedna, nyní pracují všichni společně na každé epizodě.
Funguje to tak dobře, že celý scénář "Hobita" bude snad hotový "do přelomu roku", říká del Toro. "A pak ve velmi blízké budoucnosti taky rozpočet."

Lilianna - další SB

23. listopadu 2008 v 16:51 | Galadriel |  SB
Tento týden jsem získala už třetí SB, z čehož mám samozřejmě radost =). Tento blog je zaměřen především na Zuzanu Pevensie z Letopisů Narnie a na její předstalitelku Annu Popplewell. Jeho adminkou je Lilianna. Rozhodně navštivte - annapopplewell22.blog.cz
Diplom pro tebe =)Děkuji je moc krásný opravdu se ti povedl.....

České audio knihy J. R. R. Tolkiena

22. listopadu 2008 v 21:42 | Galadriel |  Kouzelný svět Pána prstenů
Myslím, že díky těmto audio knihám by mohly i ti, kteří nečtou pochopit to kouzlo Tolkienova baječného a strhujívího díla, které pro nás LOTRovce tolik znamená.....


Dílo J. R. R. Tolkiena, jednoho z nejdůležitějších zakladatelů žánru fantasy, má u nás stovky nadšených obdivovatelů, existuje například společnost J. R. R. Tolkiena, jejíž členové se pravidelně scházejí a oslavují narozeniny Bilba a Froda Pytlíka. Ale nejen těmto nadšencům, kteří Pána prstenů milují a znají jej téměř zpaměti, je určena naše nahrávka. Cílíme i na ty, kteří román nikdy nečetli a znají jej jen z filmu. Myslím, že budou v mnohém překvapeni, když zjistí, o kolik je příběh bohatší a napínavější, než na filmovém plátně, kde řada postav a situací chybí. Spád a obraznost vyprávění, vykreslení krajiny a postav, střídání krajního napětí s úlevnými okamžiky spočinutí a klidu, to je vše, co při poslechu můžete prožívat ve svém vnitřním světě právě tak, jako při četbě. A to je přednost zvukové nahrávky před filmovým, definitivním a určujícím ztvárnění.

Z řady možných interpretů jsme nakonec zvolili Michala Dlouhého, silně nás ovlivnil jeho přesný dabing Aragorna ve filmové verzi. Ukázalo se, že Michal má nejen příjemný hlas, který vás neomrzí i při delším poslechu, ale umí jemně cizelovat jednotlivé postavy, bez šarží, ale s charakteristickým odlišením a zabarvením. Když jsme nemohli text dramatizovat, rozhodili jsme do jednotlivých stop každý z hlasů postav. Třeba v rozhovoru Froda s Gandalfem tak vzniká dojem skutečného dialogu. Ve vypjatých okamžicích (např. pronásledování černými jezdci, boj se skřety, Odulino doupě, útoky nazgulů, vojsko mrtvých...) doprovázejí vyprávění tajemné zvuky, násobící pocit očarování a napětí, který tak dobře zná každý Tolkienův čtenář.Hobit 3CD

Pán prstenů 9CD

-Společenstvo Prstenu 3CD
-Dvě věže 3CD
-Návrat krále 3CD
Vypráví Michal Dlouhý
Překlad Stanislava Pošustová
Režie Petr Kracik
více informací naleznete zde

SB s Eowyn a Arwen

22. listopadu 2008 v 20:46 | Galadriel |  SB
Mám další spřátelený blog o Pánu prstenů, takových blogů není nikdy dost =) tenhle blog má dvě adminky Eowyn a Arwen a je moc hezký určitě navštivte!!!!!arwens.blog.cz


Advent se blíží....

21. listopadu 2008 v 21:46 | Galadriel
Venku právě fouká silný vítr a z nebe se snáší jedna sněhová vločka za druhou. Při pohledu z okna na mě pomalu začíná doléhat vánoční nálada, navíc už za 9 dní je tu první adventní neděle =) A tady máte něco málo o adventu


Slovo advent pochází z latinského "adventus", které znamená "příchod" - očekávání příchodu Spasitele na svět. Adventní doba trvá čtyři týdny před Štědrým dnem a je to vlastně taková příprava na Vánoce. V dřívějších dobách se v době adventu držel půst a lidé se věnovali modlitbám.

Podle adventu je pojmenován adventní kalendář, který je oblíbený zejména u dětí. V adventním kalendáři jsou vyznačeny jednotlivé dny, které zbývají do Štědrého večera (celkem 24) a na každý z těchto dní je připravena malá sladkost.

Jednotlivé adventní neděle mají svoje zažité lidové označení: železná, bronzová, stříbrná a zlatá.
Další spřátelený blog Caddy

20. listopadu 2008 v 20:03 | Galadriel |  SB
Tak a mám nový spřátelený blog o Pánu prstenů a dalších zajímavých věcech, narazila jsem na něj díky mé milé Clarett, majitelkou tohoto blogu je její kamarádka a moc sympatické děvče Caddy. Určitě stojí za navštěvu!!!!!! caddy.blog.cz/


Diplomek od Caddy:

Děkuji moc se ti povedl =)A diplom pro tebe:


Tři prsteny pro krále elfů pod nebem.....

19. listopadu 2008 v 18:24 | Galadriel |  Kouzelný svět Pána prstenů


Tři prsteny pro krále elfů pod nebem.....


Narya

Narya nazývaná též Prsten ohně nebo Červený prsten je jedním ze Tří prstenů, jež ukul sám Celebrimbor. Na začátku Války elfů se Sauronem jej Celembrimbor dal společně s prstenem Vilya Gil-Galadovi .Gil-galad jej svěřil Círdanovi. Ten po příchodu Gandalfa
poznal jeho povahu a daroval mu Naryu. Měla moc působit na ostatní k boji proti tyranii, dominanci a zoufalství a probouzet naději.


Nenya

Nenya nebo také Prsten Vody je jedním ze Tří prstenů. Byl vyroben z mithrilu a osazen diamantem. Tento prsten měl sílu uchovávat a chránit. Prsten nosila Galadriel a užívala jej na ochranu Lothlórienu
před Sauronem a udržení jeho krásy. Po zničení Vládnoucího prstenu zanikla moc Nenyi a Galadriel s ní odplula do Valinoru.


Vilya

Vilya, Prsten vzduchu je jedním ze Tří prstenů. Byl ze zlata a ozdobený modrým kamenem. Během války elfů se Sauronem ho nosil Gil-Galad po něm jej dostal Elrond.


The Lord of the Rings - In Dreams (with lyric)

18. listopadu 2008 v 9:48 | Galadriel |  Pán prstenů - Hudba
Také se mi po vás všech moc stýskalo, jsem moc ráda za vaše komentáře, člověka to zahřeje u srdíčka, zatím než bude fugční můj počítač se budu snažit, dávat jsem alespoň jeden článek denně. Teď jsem dávám píseň, která má podle mého názoru obrovské kouzlo. Ještě jednou všem děkuji za vaší podporu...... moc si toho cením.

GaladrielIN DREAMS ("The Breaking of the Fellowship")

When the cold of Winter comes
Starless night will cover day
In the veiling of the sun
We will walk in bitter rain.

But in dreams
I still hear your name
And in dreams
We will meat again.

When the seas and mountains falls
And we come, to end of days
In the dark I hear a call
Calling me there
I will go there
And back again.


Když přijde chlad zimy
a bezhvězdná noc překryje den
V závoji slunce
půjdeme hořkým deštěm.

Však ve snech
stále slyším tvé jméno.
A ve snech
se znovu shledáme

Když moře a hory padnou
a my půjdeme vstříc konci dnů.
Ve tmě uslyším volání
Zavolá mě tam
a já půjdu.
A pak znovu zpět.Omluva

17. listopadu 2008 v 16:58 | Galadriel |  Kolem blogu
Ahoj všichni!!! Hrozně moc se všem omlouvám za svou dlouhou nepřítomnost, můj počítač mi dal výpověď =( . Doufám, že tuto nepříjemnost brzy vyřeším a vrátím se v plné síle..... Odhaduji to tak maximálně na 2-3 týdny.Galadriel